Příprava podkladů

Před aplikací jakékoliv podlahoviny nebo nátěru je nutná příprava podkladu mechanickým opracováním pro zajištění dokonalé přídržnosti hmoty k podkladu. Například u nového betonu je utné odstranit cementové mléko, u starších betonů zase nečistoty případně zbytky nátěrů, stěrek apod. Každý jednotlivý typ podkladu vyžaduje jiný způsob opracování, proto používáme následující metody přípravy podkladu:

Tryskání brokama

Vhodná příprava pro kvalitní hladké betony především strojně hlazené, dále pak pro dlažby, epoxidové podlahy a živičné povrchy

Ceny od 25,- Kč/m2
tryskani_brokama
Tryskání brokama

Broušení smirkem

Vhodná příprava méně kvalitních betonů, samonivelačních stěrek, anhydridů a epoxidových podlah

Ceny od 40,- Kč/m2

Broušení diamantem

Vhodná příprava pro nové a starší betonové podklady, též pro srovnání nerovností, napojení a náběhů podkladu. Vhodné také pro srovnání některých druhů dlažby, teraca apod.

Ceny od 80,-Kč/m2

Frézování

Vhodné pro odstraňování starých poškozených vrstev (nátěry, stěrky, lepidla). Dále pro ubírání větších vrstev betonu, odstraňování boulí a srovnávání špatně zahlazených betonů.

Ceny od 80,- Kč/m2
tryskani_brokama
Frézovaný povrch


Veškeré výše uvedené práce jsou prováděny s odsáváním průmyslovými vysavači.


Vyrovnávací samonivelační cementové stěrky

Vhodné pro vyrovnání hrubých či pórezních betonových podkladů, případně pro výškové vyrovnání podlah před aplikací finálních vrstev.

Ceny od 195,- Kč/m2/2mm
Zápis debug do souboru selhal.